Menu
Klubnyt 31. december kl. 14:36
Sportskonsulent i Sunds IF Vi kan med glæde meddele, at vi har lavet en aftale med Mathias Hammer Riis om ansættelse som sportskonsulent i Sunds IF
Klubnyt
01. december kl. 17:31 Frivillighed er hele fundamentet for vores forening
Klubnyt
29. november kl. 14:53 Update Sunds IF - Vinter 2021
Klubnyt
04. november kl. 13:20 Ungledercamp 2021
Klubnyt
25. oktober kl. 19:38 Sunds IF rundede igen et skarpt hjørne med 80 år som selvstændig forening den 17. oktober
Klubnyt
17. oktober kl. 20:09 Ledere med mere end 20 års frivillighed hædret af DBU
Klubnyt
11. oktober kl. 22:34 Sunds IF hejser flaget for frivillige ledere med mere end 20 års frivillighed
Klubnyt
07. oktober kl. 17:51 Fællesspisning i Sunds IF i uge 41
Klubnyt
28. september kl. 17:35 Peter Ackermann har rundet 150 kampe for Sunds IF
Ugens kampe
Januar 2022
22.
lørdag
09.40
Sunds IF (3)
-
Herrer
U7
U7 Drenge (15) INDE • Pulje 255
Hammerum-Gjellerup Hallen
Ikast FC (2)
Hammerum-Gjellerup Hallen
22.
lørdag
09.49
KLG (3)
-
Herrer
U7
U7 Drenge (15) INDE • Pulje 255
Hammerum-Gjellerup Hallen
Sunds IF (3)
Hammerum-Gjellerup Hallen
22.
lørdag
10.07
Sunds IF (3)
-
Herrer
U7
U7 Drenge (15) INDE • Pulje 255
Hammerum-Gjellerup Hallen
Ikast FC (1)
Hammerum-Gjellerup Hallen
22.
lørdag
10.09
Sunds IF (1)
-
Herrer
U7
U7 Drenge (15) INDE • Pulje 256
Multicenter Sunds (inde)
Herning Fremad (2)
Multicenter Sunds (inde)
22.
lørdag
10.09
Tjørring IF (1)
-
Herrer
U7
U7 Drenge (15) INDE • Pulje 256
Multicenter Sunds (inde)
Sunds IF (2)
Multicenter Sunds (inde)
22.
lørdag
10.18
Ikast FC (3)
-
Herrer
U7
U7 Drenge (15) INDE • Pulje 256
Multicenter Sunds (inde)
Sunds IF (1)
Multicenter Sunds (inde)
22.
lørdag
10.25
Guldminen
-
Herrer
U7
U7 Drenge (15) INDE • Pulje 255
Hammerum-Gjellerup Hallen
Sunds IF (3)
Hammerum-Gjellerup Hallen
22.
lørdag
10.27
Tjørring IF (2)
-
Herrer
U7
U7 Drenge (15) INDE • Pulje 256
Multicenter Sunds (inde)
Sunds IF (2)
Multicenter Sunds (inde)
22.
lørdag
10.36
Sunds IF (1)
-
Herrer
U7
U7 Drenge (15) INDE • Pulje 256
Multicenter Sunds (inde)
Tjørring IF (2)
Multicenter Sunds (inde)
22.
lørdag
10.45
Sunds IF (2)
-
Herrer
U7
U7 Drenge (15) INDE • Pulje 256
Multicenter Sunds (inde)
Herning Fremad (1)
Multicenter Sunds (inde)
22.
lørdag
10.54
Herning Fremad (1)
-
Herrer
U7
U7 Drenge (15) INDE • Pulje 256
Multicenter Sunds (inde)
Sunds IF (1)
Multicenter Sunds (inde)
22.
lørdag
11.03
Sunds IF (2)
-
Herrer
U7
U7 Drenge (15) INDE • Pulje 256
Multicenter Sunds (inde)
Herning Fremad (2)
Multicenter Sunds (inde)
22.
lørdag
11.50
Sunds IF
-
Kvinder
U9
U9 Piger C (13) INDE • Pulje 213
Multicenter Sunds (inde)
Hammerum IF
Multicenter Sunds (inde)
22.
lørdag
12.12
Sunds IF
-
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 2 INDE - Regionsfinale • Pulje 1
Sydvestmors Fritidscenter
Vemb FS
Sydvestmors Fritidscenter
22.
lørdag
12.20
Snejbjerg SG&I
-
Kvinder
U9
U9 Piger C (13) INDE • Pulje 213
Multicenter Sunds (inde)
Sunds IF
Multicenter Sunds (inde)
22.
lørdag
12.30
Tjørring IF (2)
-
Kvinder
U9
U9 Piger C (13) INDE • Pulje 213
Multicenter Sunds (inde)
Sunds IF
Multicenter Sunds (inde)
22.
lørdag
12.36
Aalestrup IF
-
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 2 INDE - Regionsfinale • Pulje 1
Sydvestmors Fritidscenter
Sunds IF
Sydvestmors Fritidscenter
22.
lørdag
12.50
Hammerum IF
-
Kvinder
U9
U9 Piger C (13) INDE • Pulje 213
Multicenter Sunds (inde)
Sunds IF
Multicenter Sunds (inde)
22.
lørdag
13.10
Sunds IF
-
Kvinder
U9
U9 Piger C (13) INDE • Pulje 213
Multicenter Sunds (inde)
Snejbjerg SG&I
Multicenter Sunds (inde)
22.
lørdag
13.24
Sunds IF
-
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 2 INDE - Regionsfinale • Pulje 1
Sydvestmors Fritidscenter
HVA Sydthy
Sydvestmors Fritidscenter
22.
lørdag
14.00
KLG (2)
-
Herrer
U9
U9 Drenge B (13) INDE • Pulje 196
Alpi Hallerne (Lind)
Sunds IF
Alpi Hallerne (Lind)
22.
lørdag
14.00
Sunds IF
-
Herrer
U8
U8 Drenge C (14) INDE • Pulje 233
Multicenter Sunds (inde)
Arnborg IF
Multicenter Sunds (inde)
22.
lørdag
14.24
Viborg Sdrm. IK (1)
-
Herrer
U8
U8 Drenge C (14) INDE • Pulje 233
Multicenter Sunds (inde)
Sunds IF
Multicenter Sunds (inde)
22.
lørdag
14.30
Ikast FC (2)
-
Herrer
U9
U9 Drenge B (13) INDE • Pulje 196
Alpi Hallerne (Lind)
Sunds IF
Alpi Hallerne (Lind)
22.
lørdag
14.36
Arnborg IF
-
Herrer
U8
U8 Drenge C (14) INDE • Pulje 233
Multicenter Sunds (inde)
Sunds IF
Multicenter Sunds (inde)
22.
lørdag
15.00
Sunds IF
-
Herrer
U9
U9 Drenge B (13) INDE • Pulje 196
Alpi Hallerne (Lind)
Snejbjerg SG&I
Alpi Hallerne (Lind)
22.
lørdag
15.00
Sunds IF
-
Herrer
U8
U8 Drenge C (14) INDE • Pulje 233
Multicenter Sunds (inde)
Viborg Sdrm. IK (1)
Multicenter Sunds (inde)
22.
lørdag
15.30
Sunds IF
-
Herrer
U9
U9 Drenge B (13) INDE • Pulje 196
Alpi Hallerne (Lind)
Herning Fremad (2)
Alpi Hallerne (Lind)
23.
søndag
09.00
Sunds IF
-
Herrer
U10
U10 Drenge B (12) INDE • Pulje 163
Multicenter Sunds (inde)
Herning KFUM (1)
Multicenter Sunds (inde)
23.
søndag
09.00
Sunds IF
-
Herrer
U6
U6 Drenge (16) INDE • Pulje 274
Arena Midt
Kjellerup IF (2)
Arena Midt
23.
søndag
09.18
Sunds IF
-
Herrer
U6
U6 Drenge (16) INDE • Pulje 274
Arena Midt
Viborg Sdrm. IK (1)
Arena Midt
23.
søndag
09.20
HVA Sydthy
-
Herrer
U10
U10 Drenge B (12) INDE • Pulje 163
Multicenter Sunds (inde)
Sunds IF
Multicenter Sunds (inde)
23.
søndag
09.36
Viborg Sdrm. IK (2)
-
Herrer
U6
U6 Drenge (16) INDE • Pulje 274
Arena Midt
Sunds IF
Arena Midt
23.
søndag
09.50
Sunds IF
-
Herrer
U10
U10 Drenge B (12) INDE • Pulje 163
Multicenter Sunds (inde)
Herning Fremad
Multicenter Sunds (inde)
23.
søndag
09.54
Viborg Sdrm. IK (3)
-
Herrer
U6
U6 Drenge (16) INDE • Pulje 274
Arena Midt
Sunds IF
Arena Midt
23.
søndag
10.20
Vinderup IK
-
Herrer
U10
U10 Drenge B (12) INDE • Pulje 163
Multicenter Sunds (inde)
Sunds IF
Multicenter Sunds (inde)
23.
søndag
10.36
Sunds IF
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 2 INDE - Regionsfinale • Pulje 2
Ørnhøj Hallen
Spjald IF
Ørnhøj Hallen
23.
søndag
10.50
Herning KFUM (1)
-
Herrer
U10
U10 Drenge B (12) INDE • Pulje 163
Multicenter Sunds (inde)
Sunds IF
Multicenter Sunds (inde)
23.
søndag
11.00
Sunds IF
-
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 2 INDE - Regionsfinale • Pulje 1
Hørdum Hallen
Tim GIF
Hørdum Hallen
23.
søndag
11.12
Vemb FS
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 2 INDE - Regionsfinale • Pulje 2
Ørnhøj Hallen
Sunds IF
Ørnhøj Hallen
23.
søndag
11.20
Sunds IF
-
Herrer
U10
U10 Drenge B (12) INDE • Pulje 163
Multicenter Sunds (inde)
HVA Sydthy
Multicenter Sunds (inde)
23.
søndag
12.00
Sunds IF
-
Kvinder
U14
U14 Piger Liga 2 INDE - Regionsfinale • Pulje 1
Multicenter Sunds (inde)
Viborg Q
Multicenter Sunds (inde)
23.
søndag
12.00
Sunds IF
-
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 2 INDE - Regionsfinale • Pulje 1
Hørdum Hallen
HVA Sydthy
Hørdum Hallen
23.
søndag
12.00
Sunds IF
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 2 INDE - Regionsfinale • Pulje 2
Ørnhøj Hallen
Ørnhøj/Abildå B1986
Ørnhøj Hallen
23.
søndag
12.24
Sunds IF
-
Kvinder
U15
U15 Piger Liga 2 INDE - Regionsfinale • Pulje 2
Multicenter Sunds (inde)
Ørnhøj/Abildå B1986
Multicenter Sunds (inde)
23.
søndag
12.24
FS Midtthy
-
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 2 INDE - Regionsfinale • Pulje 1
Hørdum Hallen
Sunds IF
Hørdum Hallen
23.
søndag
13.00
Mejrup GU (2)
-
Kvinder
U14
U14 Piger Liga 2 INDE - Regionsfinale • Pulje 1
Multicenter Sunds (inde)
Sunds IF
Multicenter Sunds (inde)
23.
søndag
13.24
Hammerum IF
-
Kvinder
U15
U15 Piger Liga 2 INDE - Regionsfinale • Pulje 2
Multicenter Sunds (inde)
Sunds IF
Multicenter Sunds (inde)
23.
søndag
13.24
Alhedens IF (1)
-
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 2 INDE - Regionsfinale • Pulje 1
Hørdum Hallen
Sunds IF
Hørdum Hallen
23.
søndag
13.36
Mejrup GU (1)
-
Kvinder
U14
U14 Piger Liga 2 INDE - Regionsfinale • Pulje 1
Multicenter Sunds (inde)
Sunds IF
Multicenter Sunds (inde)
23.
søndag
13.36
Ørnhøj/Abildå B1986
-
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 2 INDE - Regionsfinale • Pulje 2
Ørnhøj Hallen
Sunds IF
Ørnhøj Hallen
23.
søndag
14.00
SUB 88
-
Kvinder
U15
U15 Piger Liga 2 INDE - Regionsfinale • Pulje 2
Multicenter Sunds (inde)
Sunds IF
Multicenter Sunds (inde)
23.
søndag
14.00
Sunds IF
-
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 2 INDE - Regionsfinale • Pulje 2
Ørnhøj Hallen
Løgstrup G&IF
Ørnhøj Hallen
23.
søndag
14.24
Viborg Q
-
Kvinder
U14
U14 Piger Liga 2 INDE - Regionsfinale • Pulje 1
Multicenter Sunds (inde)
Sunds IF
Multicenter Sunds (inde)
23.
søndag
14.48
Ørnhøj/Abildå B1986
-
Kvinder
U15
U15 Piger Liga 2 INDE - Regionsfinale • Pulje 2
Multicenter Sunds (inde)
Sunds IF
Multicenter Sunds (inde)
23.
søndag
14.48
Sunds IF
-
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 2 INDE - Regionsfinale • Pulje 2
Ørnhøj Hallen
Ørnhøj/Abildå B1986
Ørnhøj Hallen
23.
søndag
15.12
Løgstrup G&IF
-
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 2 INDE - Regionsfinale • Pulje 2
Ørnhøj Hallen
Sunds IF
Ørnhøj Hallen
23.
søndag
15.24
Sunds IF
-
Kvinder
U14
U14 Piger Liga 2 INDE - Regionsfinale • Pulje 1
Multicenter Sunds (inde)
Mejrup GU (2)
Multicenter Sunds (inde)
23.
søndag
15.48
Sunds IF
-
Kvinder
U15
U15 Piger Liga 2 INDE - Regionsfinale • Pulje 2
Multicenter Sunds (inde)
Hammerum IF
Multicenter Sunds (inde)
23.
søndag
16.12
Sunds IF
-
Kvinder
U14
U14 Piger Liga 2 INDE - Regionsfinale • Pulje 1
Multicenter Sunds (inde)
Mejrup GU (1)
Multicenter Sunds (inde)
23.
søndag
16.36
Sunds IF
-
Kvinder
U15
U15 Piger Liga 2 INDE - Regionsfinale • Pulje 2
Multicenter Sunds (inde)
SUB 88
Multicenter Sunds (inde)

*