Menu
Klubnyt 22. november kl. 16:53
Alexander Jørgensen har rundet 100 kampe for Sunds IF
Klubnyt
26. oktober kl. 17:02 Nye åbningstider i kantinen
Klubnyt
13. oktober kl. 16:20 eFodbolden ruller i Sunds IF
Klubnyt
12. oktober kl. 22:17 Update Sunds IF - Vinter 2022
Klubnyt
15. september kl. 14:48 Henrik Dalsgaard til Sunds IF
Klubnyt
30. august kl. 16:56 FART PÅ med Pigeraketten
Klubnyt
12. august kl. 13:55 Lucas Nonbo, William Mortensen og Karl Jepsen hædret
Klubnyt
02. august kl. 17:32 Update Sunds IF - Efterår 2022
Klubnyt
28. juni kl. 15:39 Povl Henning Thomsen hædret
Ugens kampe
December 2022
10.
lørdag
09.18
Sunds IF
-
Herrer
U5
U5 Drenge (18) INDE • Pulje 281
Snejbjerg Hallen
Snejbjerg SG&I (U6Pi)
Snejbjerg Hallen
10.
lørdag
09.36
Ikast FC
-
Herrer
U5
U5 Drenge (18) INDE • Pulje 281
Snejbjerg Hallen
Sunds IF
Snejbjerg Hallen
10.
lørdag
10.00
Tjørring IF (1)
-
Herrer
U8
U8 Drenge B (15) INDE • Pulje 224
Multicenter Sunds (inde)
Sunds IF
Multicenter Sunds (inde)
10.
lørdag
10.00
Sunds IF
-
Herrer
U6
U6 Drenge (17) INDE • Pulje 271
Aulum Fritidscenter (inde)
Aulum IF (2)
Aulum Fritidscenter (inde)
10.
lørdag
10.03
Herning KFUM
-
Herrer
U5
U5 Drenge (18) INDE • Pulje 281
Snejbjerg Hallen
Sunds IF
Snejbjerg Hallen
10.
lørdag
10.18
Sunds IF
-
Herrer
U6
U6 Drenge (17) INDE • Pulje 271
Aulum Fritidscenter (inde)
Herning KFUM (1)
Aulum Fritidscenter (inde)
10.
lørdag
10.21
Sunds IF
-
Herrer
U5
U5 Drenge (18) INDE • Pulje 281
Snejbjerg Hallen
Arnborg IF
Snejbjerg Hallen
10.
lørdag
10.24
Sunds IF
-
Herrer
U8
U8 Drenge B (15) INDE • Pulje 224
Multicenter Sunds (inde)
Videbæk IF
Multicenter Sunds (inde)
10.
lørdag
10.36
Herning KFUM (2)
-
Herrer
U6
U6 Drenge (17) INDE • Pulje 271
Aulum Fritidscenter (inde)
Sunds IF
Aulum Fritidscenter (inde)
10.
lørdag
10.49
Snejbjerg SG&I (2)
-
Herrer
U7
U7 Drenge (16) INDE • Pulje 254
Snejbjerg Hallen
Sunds IF
Snejbjerg Hallen
10.
lørdag
10.54
Herning KFUM (3)
-
Herrer
U6
U6 Drenge (17) INDE • Pulje 271
Aulum Fritidscenter (inde)
Sunds IF
Aulum Fritidscenter (inde)
10.
lørdag
10.58
Sunds IF
-
Herrer
U8
U8 Drenge B (15) INDE • Pulje 224
Multicenter Sunds (inde)
Holstebro B
Multicenter Sunds (inde)
10.
lørdag
10.58
Sunds IF
-
Herrer
U7
U7 Drenge (16) INDE • Pulje 254
Snejbjerg Hallen
KLG (2)
Snejbjerg Hallen
10.
lørdag
11.12
Sunds IF
-
Herrer
U8
U8 Drenge B (15) INDE • Pulje 224
Multicenter Sunds (inde)
Tjørring IF (1)
Multicenter Sunds (inde)
10.
lørdag
11.25
Tjørring IF
-
Herrer
U7
U7 Drenge (16) INDE • Pulje 254
Snejbjerg Hallen
Sunds IF
Snejbjerg Hallen
10.
lørdag
11.34
Sunds IF
-
Herrer
U7
U7 Drenge (16) INDE • Pulje 254
Snejbjerg Hallen
KLG (1)
Snejbjerg Hallen
10.
lørdag
11.46
Videbæk IF
-
Herrer
U8
U8 Drenge B (15) INDE • Pulje 224
Multicenter Sunds (inde)
Sunds IF
Multicenter Sunds (inde)
10.
lørdag
12.00
Sunds IF
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 2 (08) INDE • Pulje 63
Multicenter Sunds (inde)
Kjellerup IF
Multicenter Sunds (inde)
10.
lørdag
12.10
Sunds IF
-
Herrer
U9
U9 Drenge C (14) INDE • Pulje 200
Snejbjerg Hallen
Snejbjerg SG&I
Snejbjerg Hallen
10.
lørdag
12.30
BK Klitten
-
Herrer
U9
U9 Drenge C (14) INDE • Pulje 200
Snejbjerg Hallen
Sunds IF
Snejbjerg Hallen
10.
lørdag
12.40
Ørnhøj/Abildå B1986
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 2 (08) INDE • Pulje 63
Multicenter Sunds (inde)
Sunds IF
Multicenter Sunds (inde)
10.
lørdag
12.40
Sunds IF
-
Herrer
U8
U8 Drenge A2 (15) INDE • Pulje 222
Hammerum-Gjellerup Hallen
Hammerum IF
Hammerum-Gjellerup Hallen
10.
lørdag
12.56
Videbæk IF
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 2 (08) INDE • Pulje 63
Multicenter Sunds (inde)
Sunds IF
Multicenter Sunds (inde)
10.
lørdag
13.00
Sunds IF
-
Herrer
U9
U9 Drenge C (14) INDE • Pulje 200
Snejbjerg Hallen
KK Ungdom
Snejbjerg Hallen
10.
lørdag
13.00
Snejbjerg SG&I
-
Herrer
U8
U8 Drenge A2 (15) INDE • Pulje 222
Hammerum-Gjellerup Hallen
Sunds IF
Hammerum-Gjellerup Hallen
10.
lørdag
13.24
Kjellerup IF
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 2 (08) INDE • Pulje 63
Multicenter Sunds (inde)
Sunds IF
Multicenter Sunds (inde)
10.
lørdag
13.30
Aulum IF
-
Herrer
U9
U9 Drenge C (14) INDE • Pulje 200
Snejbjerg Hallen
Sunds IF
Snejbjerg Hallen
10.
lørdag
13.30
Sunds IF
-
Herrer
U8
U8 Drenge A2 (15) INDE • Pulje 222
Hammerum-Gjellerup Hallen
Herning KFUM
Hammerum-Gjellerup Hallen
10.
lørdag
13.34
Ringkøbing IF (1)
-
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 2 (09) INDE • Pulje 85
Sdr. Felding Hallen
Sunds IF
Sdr. Felding Hallen
10.
lørdag
13.50
Herning Fremad
-
Herrer
U8
U8 Drenge A2 (15) INDE • Pulje 222
Hammerum-Gjellerup Hallen
Sunds IF
Hammerum-Gjellerup Hallen
10.
lørdag
14.00
Snejbjerg SG&I
-
Herrer
U9
U9 Drenge C (14) INDE • Pulje 200
Snejbjerg Hallen
Sunds IF
Snejbjerg Hallen
10.
lørdag
14.04
Sunds IF
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 2 (08) INDE • Pulje 63
Multicenter Sunds (inde)
Ørnhøj/Abildå B1986
Multicenter Sunds (inde)
10.
lørdag
14.10
Holstebro B (2)
-
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 2 (09) INDE • Pulje 85
Sdr. Felding Hallen
Sunds IF
Sdr. Felding Hallen
10.
lørdag
14.30
Sunds IF
-
Herrer
U9
U9 Drenge C (14) INDE • Pulje 200
Snejbjerg Hallen
BK Klitten
Snejbjerg Hallen
10.
lørdag
14.32
Sunds IF
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 2 (08) INDE • Pulje 63
Multicenter Sunds (inde)
Videbæk IF
Multicenter Sunds (inde)
10.
lørdag
14.34
Sunds IF
-
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 2 (09) INDE • Pulje 85
Sdr. Felding Hallen
Arnborg IF
Sdr. Felding Hallen
10.
lørdag
15.22
Sunds IF
-
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 2 (09) INDE • Pulje 85
Sdr. Felding Hallen
Sdr. Felding GIF
Sdr. Felding Hallen
10.
lørdag
15.46
Holstebro B (1)
-
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 2 (09) INDE • Pulje 85
Sdr. Felding Hallen
Sunds IF
Sdr. Felding Hallen
11.
søndag
10.30
Sunds IF
-
Herrer
U19
U13 Drenge Liga 5 / Træningskamp • Træningskamp
Kyocera Park Kunstgræs Sunds
Rindum SU
Kyocera Park Kunstgræs Sunds
11.
søndag
10.36
Sunds IF (U19)
-
Herrer
Senior
Herre Liga 2 INDE • Pulje 14
Borbjerg-Hvam Fritidscenter
Borbjerg Skave Fodbold
Borbjerg-Hvam Fritidscenter
11.
søndag
11.12
Herning KFUM
-
Herrer
Senior
Herre Liga 2 INDE • Pulje 14
Borbjerg-Hvam Fritidscenter
Sunds IF (U19)
Borbjerg-Hvam Fritidscenter
11.
søndag
11.40
Ravnsbjerg IF
-
Herrer
U9
U9 Drenge A2 (14) INDE • Pulje 192
Hald Ege Idrætscenter
Sunds IF
Hald Ege Idrætscenter
11.
søndag
11.45
Sunds IF
-
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 3 / Træningskamp • Træningskamp
Kyocera Park Kunstgræs Sunds
Rindum SU
Kyocera Park Kunstgræs Sunds
11.
søndag
12.00
Spjald IF
-
Herrer
Senior
Herre Liga 2 INDE • Pulje 14
Borbjerg-Hvam Fritidscenter
Sunds IF (U19)
Borbjerg-Hvam Fritidscenter
11.
søndag
12.10
Sunds IF
-
Herrer
U9
U9 Drenge A2 (14) INDE • Pulje 192
Hald Ege Idrætscenter
Struer B
Hald Ege Idrætscenter
11.
søndag
12.36
Sunds IF (U19)
-
Herrer
Senior
Herre Liga 2 INDE • Pulje 14
Borbjerg-Hvam Fritidscenter
Hodsager UF
Borbjerg-Hvam Fritidscenter
11.
søndag
12.40
Ikast FC (B)
-
Kvinder
U10
U10 Piger C (13) INDE • Pulje 181
Kibæk Krydsfelt (inde)
Sunds IF (B)
Kibæk Krydsfelt (inde)
11.
søndag
12.50
Snejbjerg SG&I
-
Herrer
U9
U9 Drenge A2 (14) INDE • Pulje 192
Hald Ege Idrætscenter
Sunds IF
Hald Ege Idrætscenter
11.
søndag
13.02
Sunds IF (B)
-
Kvinder
U10
U10 Piger C (13) INDE • Pulje 181
Kibæk Krydsfelt (inde)
Kibæk IF (B)
Kibæk Krydsfelt (inde)
11.
søndag
13.20
Sunds IF
-
Herrer
U9
U9 Drenge A2 (14) INDE • Pulje 192
Hald Ege Idrætscenter
Herning KFUM (2)
Hald Ege Idrætscenter
11.
søndag
13.24
FodboldHoldet Herning
-
Herrer
Senior
Herre Liga 2 INDE • Pulje 14
Borbjerg-Hvam Fritidscenter
Sunds IF (U19)
Borbjerg-Hvam Fritidscenter
11.
søndag
13.24
Herning KFUM
-
Kvinder
U10
U10 Piger C (13) INDE • Pulje 181
Kibæk Krydsfelt (inde)
Sunds IF (B)
Kibæk Krydsfelt (inde)
11.
søndag
13.46
Sunds IF (B)
-
Kvinder
U10
U10 Piger C (13) INDE • Pulje 181
Kibæk Krydsfelt (inde)
Ikast FC (B)
Kibæk Krydsfelt (inde)
11.
søndag
13.58
Kibæk IF (B)
-
Kvinder
U10
U10 Piger C (13) INDE • Pulje 181
Kibæk Krydsfelt (inde)
Sunds IF (B)
Kibæk Krydsfelt (inde)
11.
søndag
14.00
Sunds IF (U19)
-
Herrer
Senior
Herre Liga 2 INDE • Pulje 14
Borbjerg-Hvam Fritidscenter
Ejsing B
Borbjerg-Hvam Fritidscenter
11.
søndag
15.54
Ørnhøj/Abildå B1986
-
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 2 (07) INDE • Pulje 53
Vesterhavs-Hallen
Sunds IF (U15DrL1)
Vesterhavs-Hallen
11.
søndag
16.22
Sdr. Felding GIF
-
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 2 (07) INDE • Pulje 52
Mejrup Fritidscenter
Sunds IF
Mejrup Fritidscenter
11.
søndag
16.30
Videbæk IF
-
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 2 (07) INDE • Pulje 53
Vesterhavs-Hallen
Sunds IF (U15DrL1)
Vesterhavs-Hallen
11.
søndag
16.54
Sunds IF (U15DrL1)
-
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 2 (07) INDE • Pulje 53
Vesterhavs-Hallen
Mejrup GU (1)
Vesterhavs-Hallen
11.
søndag
16.58
Sunds IF
-
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 2 (07) INDE • Pulje 52
Mejrup Fritidscenter
BT/SVIF (U15DrL1)
Mejrup Fritidscenter
11.
søndag
17.22
Vemb FS
-
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 2 (07) INDE • Pulje 52
Mejrup Fritidscenter
Sunds IF
Mejrup Fritidscenter
11.
søndag
17.42
Sunds IF (U15DrL1)
-
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 2 (07) INDE • Pulje 53
Vesterhavs-Hallen
Ringkøbing IF
Vesterhavs-Hallen
11.
søndag
17.46
Sunds IF
-
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 2 (07) INDE • Pulje 52
Mejrup Fritidscenter
Mejrup GU (2)
Mejrup Fritidscenter
11.
søndag
18.06
Vildbjerg SF
-
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 2 (07) INDE • Pulje 53
Vesterhavs-Hallen
Sunds IF (U15DrL1)
Vesterhavs-Hallen

*