Menu

Holdets stab

Træner
profil
Jakob Minds
Træner
profil
Klaus Blicher Jepsen
Assistenttræner
profil
Lars Mikkelsen
Assistent
ingen pic
Mikkel Krog
Assistent
ingen pic
Mikkel Bøgelund
Assistent
ingen pic
Noah Mikkelsen
Holdleder
ingen pic
Camilla Præst Søgaard

KampprogramU10 Drenge B (08) 5M • Pulje 21

August 2017

Gullestrup IF
21. aug
Kl. 18.10
Ude
Hessel Arena

Sunds IF (1)

Sunds IF (1)
21. aug
Kl. 18.50
Hjemme
Hessel Arena

Tjørring IF (2)

Sunds IF (1)
28. aug
Kl. 17.30
Hjemme
Idrætscenter Sunds Vest

Bording IF (1)

KLG (2)
28. aug
Kl. 18.50
Ude
Idrætscenter Sunds Vest

Sunds IF (1)
September 2017

Vorgod-Barde MOF
4. sep
Kl. 18.10
Ude
Vildbjerg Sportscenter

Sunds IF (1)

Sunds IF (1)
4. sep
Kl. 18.50
Hjemme
Vildbjerg Sportscenter

Vildbjerg SF (2)

Snejbjerg SG&I (2)
18. sep
Kl. 18.10
Ude
Fjelstervang Stadion

Sunds IF (1)

Sunds IF (1)
18. sep
Kl. 18.50
Hjemme
Fjelstervang Stadion

Fjelstervang IF

Sunds IF (1)
25. sep
Kl. 17.30
Hjemme
Idrætscenter Sunds Vest

Gullestrup IF

Tjørring IF (2)
25. sep
Kl. 18.50
Ude
Idrætscenter Sunds Vest

Sunds IF (1)
Oktober 2017

Bording IF (1)
2. okt
Kl. 17.50
Ude
Alpi Hallerne (Lind)

Sunds IF (1)

Sunds IF (1)
2. okt
Kl. 18.25
Hjemme
Alpi Hallerne (Lind)

KLG (2)

KampprogramU10 Drenge C (08) 5M • Pulje 32

August 2017

Ikast FS (4)
21. aug
Kl. 17.30
Ude
Ikast FS baneanlæg

Sunds IF (2)

Sunds IF (2)
21. aug
Kl. 18.10
Hjemme
Ikast FS baneanlæg

Tjørring IF (4)

Brande IF (3)
28. aug
Kl. 17.30
Ude
Brande Stadion

Sunds IF (2)

Sunds IF (2)
28. aug
Kl. 18.10
Hjemme
Brande Stadion

Herning Fremad (2)
September 2017

Sunds IF (2)
4. sep
Kl. 17.30
Hjemme
Idrætscenter Sunds Vest

Herning KFUM (3)

Hammerum IF (3)
4. sep
Kl. 18.50
Ude
Idrætscenter Sunds Vest

Sunds IF (2)

Ikast FS (4)
18. sep
Kl. 18.10
Ude
Hessel Arena

Sunds IF (2)

Sunds IF (2)
18. sep
Kl. 18.50
Hjemme
Hessel Arena

Tjørring IF (4)

Herning KFUM (3)
25. sep
Kl. 17.30
Ude
KFUM Idrætscenter

Sunds IF (2)

Sunds IF (2)
25. sep
Kl. 18.10
Hjemme
KFUM Idrætscenter

Herning Fremad (2)
Oktober 2017

Hammerum IF (3)
2. okt
Kl. 17.15
Ude
Hammerum Stadion

Sunds IF (2)

Sunds IF (2)
2. okt
Kl. 17.50
Hjemme
Hammerum Stadion

Brande IF (3)

Spillerliste

profil
Emil Præst Søgaard
ingen img
Jakob Vestergård
ingen img
Jens Willumsen
ingen img
Karl Jepsen
ingen img
Mathias Koefoed Hedelund Schou
profil
Noah Villads Birkedal
profil
Villads Mailund
ingen img
Willads Toft
ingen img
William Minds
ingen img
William Vestergård Mortensen
ingen img
William Würtz Hundevad

Hovedsponsorer

Seneste nyheder

  • Klubnyt
    Multiprojektet ved Idrætscenter Sunds Vest
  • Klubnyt
    Jonna Würtz Thomsen hædret som årets ungdomsleder 2016/17
  • Afdelingsnyt
    Jysk Mester i U19 Drenge 1
  • Klubnyt
    Sports - Byfest d. 14.-23. juni

Næste kampU10 Drenge B (08) 5M • Pulje 21

Ude mod
Gullestrup IF
21. aug
Kl. 18.10
Hessel Arena
U10 Drenge B (08) 5M - Pulje 21

Næste kampU10 Drenge C (08) 5M • Pulje 32

Ude mod
Ikast FS (4)
21. aug
Kl. 17.30
Ikast FS baneanlæg
U10 Drenge C (08) 5M - Pulje 32

Holdets aktiviteterU10 Drenge

August 2017
21.
mandag

17:30 - 18:40

DBU-Stævne
Stævne: Ikast FS baneanlæg
21.
mandag

18:10 - 19:20

DBU-Stævne
Stævne: Hessel Arena
28.
mandag

17:30 - 18:40

DBU-Stævne
Stævne: Brande Stadion
28.
mandag

17:30 - 19:20

DBU-Stævne
Stævne: Idrætscenter Sunds Vest
September 2017
4.
mandag

17:30 - 19:20

DBU-Stævne
Stævne: Idrætscenter Sunds Vest
4.
mandag

18:10 - 19:20

DBU-Stævne
Stævne: Vildbjerg Sportscenter
18.
mandag

18:10 - 19:20

DBU-Stævne
Stævne: Fjelstervang Stadion
18.
mandag

18:10 - 19:20

DBU-Stævne
Stævne: Hessel Arena
25.
mandag

17:30 - 18:40

DBU-Stævne
Stævne: KFUM Idrætscenter
25.
mandag

17:30 - 19:20

DBU-Stævne
Stævne: Idrætscenter Sunds Vest
Oktober 2017
2.
mandag

17:15 - 18:20

DBU-Stævne
Stævne: Hammerum Stadion
2.
mandag

17:50 - 18:55

DBU-Stævne
Stævne: Alpi Hallerne (Lind)