Menu
Klubnyt 14. juni kl. 09:39
Beretning for kalenderåret 2020 Bestyrelsen i Sunds IF har valgt at offentliggøre beretningen forud for generalforsamlingen og dermed stoppe med udlevering af papirudgave af beretningen.
Klubnyt
14. februar kl. 12:46 Generalforsamling i Sunds IF flyttes til d. 15/6
Klubnyt
10. juni kl. 10:57 Lækkert sommertilbud fra Fruehøj Slagter 2021
Klubnyt
04. juni kl. 15:10 Rejsegilde i Sunds IF
Klubnyt
23. april kl. 09:59 Byfesten aflyses for 2021
Klubnyt
15. april kl. 20:17 DBU Fodboldskole 2021 i Sunds
Klubnyt
31. marts kl. 17:39 Nyt Sunds IF halstørklæde
Klubnyt
18. marts kl. 15:33 Update Sunds IF - Forår 2021
Klubnyt
17. marts kl. 14:15 Udvidelse og renovering af Idrætscenter Sunds Vest følger planen
Ugens kampe
Juni 2021
16.
onsdag
17.30
Kølkær/Fasterholt IF (1)
-
Herrer
U8
U8 Drenge C (13) 5M - efter ombrydning • Pulje 128
Kølkær Idrætscenter
Sunds IF (2)
Kølkær Idrætscenter
16.
onsdag
17.30
Herning KFUM (2)
-
Herrer
U6
U6 Drenge (15) 3M Onsdag 16/6 • Pulje 57
Hammerum Stadion
Sunds IF (1)
Hammerum Stadion
16.
onsdag
17.30
Sunds IF (2)
-
Herrer
U6
U6 Drenge (15) 3M Onsdag 16/6 • Pulje 57
Hammerum Stadion
Herning Fremad (5)
Hammerum Stadion
16.
onsdag
17.45
Sunds IF (1)
-
Herrer
U6
U6 Drenge (15) 3M Onsdag 16/6 • Pulje 57
Hammerum Stadion
Hammerum IF (2)
Hammerum Stadion
16.
onsdag
18.00
Sunds IF (2)
-
Herrer
U10
U10 Drenge B2 (11) 5M - efter ombrydning • Pulje 24
Idrætscenter Sunds Vest
Hammerum IF (3)
Idrætscenter Sunds Vest
16.
onsdag
18.00
Herning Fremad (4)
-
Herrer
U6
U6 Drenge (15) 3M Onsdag 16/6 • Pulje 57
Hammerum Stadion
Sunds IF (2)
Hammerum Stadion
16.
onsdag
18.15
Herning Fremad (3)
-
Herrer
U6
U6 Drenge (15) 3M Onsdag 16/6 • Pulje 57
Hammerum Stadion
Sunds IF (1)
Hammerum Stadion
16.
onsdag
18.15
Sunds IF (2)
-
Herrer
U6
U6 Drenge (15) 3M Onsdag 16/6 • Pulje 57
Hammerum Stadion
Herning KFUM (2)
Hammerum Stadion
16.
onsdag
18.30
Sunds IF
livescore
-
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 4 JM-kampe • EK
Idrætscenter Sunds Vest
Bjerringbro IF
Idrætscenter Sunds Vest
17.
torsdag
19.00
Sunds IF
-
Kvinder
Senior
Kvinder Serie 2 11M/9M - Forår 2021 • Pulje 291
Idrætscenter Sunds Vest
RLK
Idrætscenter Sunds Vest
19.
lørdag
10.00
Sunds IF (1)
-
Herrer
U10
U10 Drenge A2 (11) 5M - efter ombrydning • Pulje 12
Idrætscenter Sunds Vest
Ringkøbing IF (1)
Idrætscenter Sunds Vest
19.
lørdag
10.00
Sunds IF (1)
-
Herrer
U8
U8 Drenge A2 (13) 5M - efter ombrydning • Pulje 104
Idrætscenter Sunds Vest
Snejbjerg SG&I (1)
Idrætscenter Sunds Vest
19.
lørdag
13.30
Sunds IF
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Forår 2021 • Pulje 19
Idrætscenter Sunds Vest
Foulum IF
Idrætscenter Sunds Vest
20.
søndag
10.00
Guldminen
-
Herrer
U11
U11 Drenge B1 (10) 8M - efter ombrydning • Pulje 87
Ikast FC Stadion Allé
Bane 7
Sunds IF
Ikast FC Stadion Allé
Bane 7
20.
søndag
11.00
Sunds IF
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2021 • Pulje 68
Idrætscenter Sunds Vest
Engesvang Fremad
Idrætscenter Sunds Vest
21.
mandag
17.15
Hammerum IF
-
Herrer
U11
U11+U12 Drenge (09/10) 5M • Pulje 2
Hammerum Stadion
Bane 4
Sunds IF
Hammerum Stadion
Bane 4
21.
mandag
18.00
Isenvad SF (1)
-
Herrer
U10
U10 Drenge B2 (11) 5M - efter ombrydning • Pulje 24
Sentrum Stadion
Sunds IF (2)
Sentrum Stadion
22.
tirsdag
17.30
Kibæk IF
-
Herrer
U9
U9 Drenge B1 (12) 5M - efter ombrydning • Pulje 69
Kibæk Krydsfelt
Kunstgræs
Sunds IF
Kibæk Krydsfelt
Kunstgræs
22.
tirsdag
17.30
Sunds IF (2)
-
Herrer
U8
U8 Drenge C (13) 5M - efter ombrydning • Pulje 128
Idrætscenter Sunds Vest
Arnborg IF
Idrætscenter Sunds Vest