Menu

*

Afdelingsnyt 20. december kl. 21:17
U13-15 Piger til Verona Cup 2016 Se tekst og billeder
Klubnyt
Peter Davies ansættes som sportskonsulent i Sunds IF
Klubnyt
Velkommen til Kun for Mænd 2016-17
Klubnyt
Anders Agger afsluttede Sunds IF's jubilæumsår
Klubnyt
Update Sunds IF - Oktober 2016
Klubnyt
75 år og to nye æresmedlemmer
Klubnyt
Anders Agger kommer til Sunds d. 27/10 - UDSOLGT
Klubnyt
75 års jubilæum i Sunds IF
Klubnyt
Sunds-spillere udtaget til FCM Talenthold og licenstræning
Kommende kampe
Januar 2017
21.
lørdag
09.00
Sunds IF
Kvinder
U8
U8 Piger (09) INDE • Pulje 282
Videbæk Fritidscenter
Struer B
Videbæk Fritidscenter
21.
lørdag
09.20
Sunds IF (1)
Herrer
U9
U9 Drenge B (08) INDE • Pulje 237
Hammerum Hallen
Ikast FS (2)
Hammerum Hallen
21.
lørdag
09.30
Vildbjerg SF
Kvinder
U8
U8 Piger (09) INDE • Pulje 282
Videbæk Fritidscenter
Sunds IF
Videbæk Fritidscenter
21.
lørdag
09.40
Hammerum IF (2)
Herrer
U9
U9 Drenge B (08) INDE • Pulje 237
Hammerum Hallen
Sunds IF (1)
Hammerum Hallen
21.
lørdag
09.50
Ikast KFUM
Kvinder
U8
U8 Piger (09) INDE • Pulje 282
Videbæk Fritidscenter
Sunds IF
Videbæk Fritidscenter
21.
lørdag
10.00
Herning KFUM (2)
Herrer
U6
U6 Drenge (11) INDE • Pulje 314
Vildbjerg Sportscenter
Sunds IF (2)
Vildbjerg Sportscenter
21.
lørdag
10.00
Sunds IF (1)
Herrer
U6
U6 Drenge (11) INDE • Pulje 313
Vildbjerg Sportscenter
Herning KFUM (1)
Vildbjerg Sportscenter
21.
lørdag
10.10
Tjørring IF (2)
Herrer
U9
U9 Drenge B (08) INDE • Pulje 237
Hammerum Hallen
Sunds IF (1)
Hammerum Hallen
21.
lørdag
10.10
Videbæk IF
Kvinder
U8
U8 Piger (09) INDE • Pulje 282
Videbæk Fritidscenter
Sunds IF
Videbæk Fritidscenter
21.
lørdag
10.16
Vildbjerg SF (1)
Herrer
U6
U6 Drenge (11) INDE • Pulje 313
Vildbjerg Sportscenter
Sunds IF (1)
Vildbjerg Sportscenter
21.
lørdag
10.24
Sunds IF (2)
Herrer
U6
U6 Drenge (11) INDE • Pulje 314
Vildbjerg Sportscenter
KLG (3)
Vildbjerg Sportscenter
21.
lørdag
10.30
Sunds IF (1)
Herrer
U9
U9 Drenge B (08) INDE • Pulje 237
Hammerum Hallen
Ikast KFUM (2)
Hammerum Hallen
21.
lørdag
10.48
Sunds IF (2)
Herrer
U6
U6 Drenge (11) INDE • Pulje 314
Vildbjerg Sportscenter
Herning Fremad (2)
Vildbjerg Sportscenter
21.
lørdag
10.50
Sunds IF
Kvinder
U9
U9 Piger (08) INDE • Pulje 252
Videbæk Fritidscenter
Ikast KFUM
Videbæk Fritidscenter
21.
lørdag
11.04
Herning Fremad (1)
Herrer
U6
U6 Drenge (11) INDE • Pulje 313
Vildbjerg Sportscenter
Sunds IF (1)
Vildbjerg Sportscenter
21.
lørdag
11.12
Vildbjerg SF (2)
Herrer
U6
U6 Drenge (11) INDE • Pulje 314
Vildbjerg Sportscenter
Sunds IF (2)
Vildbjerg Sportscenter
21.
lørdag
11.30
Sunds IF (1)
Herrer
U8
U8 Drenge A (09) INDE • Pulje 263
ROFI Centret
Rindum SU (1)
ROFI Centret
21.
lørdag
11.40
Sunds IF
Kvinder
U9
U9 Piger (08) INDE • Pulje 252
Videbæk Fritidscenter
Vildbjerg SF
Videbæk Fritidscenter
21.
lørdag
11.50
Sunds IF (2)
Herrer
U10
U10 Drenge B (07) INDE • Pulje 206
Aulum Fritidscenter (inde)
Aulum IF (1)
Aulum Fritidscenter (inde)
21.
lørdag
11.52
Ringkøbing IF (1)
Herrer
U15
U15 Drenge A (02) INDE • Pulje 61
Hørdum Hallen
Sunds IF (1)
Hørdum Hallen
21.
lørdag
12.00
Snejbjerg SG&I (1)
Herrer
U8
U8 Drenge A (09) INDE • Pulje 263
ROFI Centret
Sunds IF (1)
ROFI Centret
21.
lørdag
12.10
Feldborg/Haderup IF (1)
Herrer
U10
U10 Drenge B (07) INDE • Pulje 206
Aulum Fritidscenter (inde)
Sunds IF (2)
Aulum Fritidscenter (inde)
21.
lørdag
12.10
Videbæk IF
Kvinder
U9
U9 Piger (08) INDE • Pulje 252
Videbæk Fritidscenter
Sunds IF
Videbæk Fritidscenter
21.
lørdag
12.10
Sunds IF (2)
Herrer
U8
U8 Drenge C (09) INDE • Pulje 275
Sdr. Felding Hallen
Kibæk IF (2)
Sdr. Felding Hallen
21.
lørdag
12.28
Sunds IF (1)
Herrer
U15
U15 Drenge A (02) INDE • Pulje 61
Hørdum Hallen
Herning Fremad
Hørdum Hallen
21.
lørdag
12.30
Sunds IF (1)
Herrer
U8
U8 Drenge A (09) INDE • Pulje 263
ROFI Centret
Vildbjerg SF (1)
ROFI Centret
21.
lørdag
12.30
Hammerum IF (2)
Herrer
U8
U8 Drenge C (09) INDE • Pulje 275
Sdr. Felding Hallen
Sunds IF (2)
Sdr. Felding Hallen
21.
lørdag
12.40
Sunds IF (2)
Herrer
U10
U10 Drenge B (07) INDE • Pulje 206
Aulum Fritidscenter (inde)
Herning KFUM (2)
Aulum Fritidscenter (inde)
21.
lørdag
12.52
Koldby/Hørdum IF (2)
Herrer
U15
U15 Drenge A (02) INDE • Pulje 61
Hørdum Hallen
Sunds IF (1)
Hørdum Hallen
21.
lørdag
12.54
Sunds IF (1)
Herrer
U14
U14 Drenge B (03) INDE • Pulje 82
Videbæk Fritidscenter
Videbæk IF (1)
Videbæk Fritidscenter
21.
lørdag
13.00
Sunds IF (2)
Herrer
U11
U11 Drenge C (06) INDE • Pulje 180
Hammerum Hallen
Vildbjerg SF (3)
Hammerum Hallen
21.
lørdag
13.00
Herning KFUM
Herrer
U8
U8 Drenge A (09) INDE • Pulje 263
ROFI Centret
Sunds IF (1)
ROFI Centret
21.
lørdag
13.00
Sunds IF (2)
Herrer
U8
U8 Drenge C (09) INDE • Pulje 275
Sdr. Felding Hallen
Sdr. Felding GIF (2)
Sdr. Felding Hallen
21.
lørdag
13.10
Herning Fremad (1)
Herrer
U10
U10 Drenge B (07) INDE • Pulje 206
Aulum Fritidscenter (inde)
Sunds IF (2)
Aulum Fritidscenter (inde)
21.
lørdag
13.16
Sunds IF (1)
Herrer
U15
U15 Drenge A (02) INDE • Pulje 61
Hørdum Hallen
Koldby/Hørdum IF (1)
Hørdum Hallen
21.
lørdag
13.20
Vildbjerg SF (4)
Herrer
U11
U11 Drenge C (06) INDE • Pulje 180
Hammerum Hallen
Sunds IF (2)
Hammerum Hallen
21.
lørdag
13.30
Sunds IF (B) (1)
Kvinder
U12
U12 Piger A/B (05) INDE • Pulje 161
Vildbjerg Sportscenter
Spjald IF (B)
Vildbjerg Sportscenter
21.
lørdag
13.30
Ikast KFUM
Herrer
U8
U8 Drenge C (09) INDE • Pulje 275
Sdr. Felding Hallen
Sunds IF (2)
Sdr. Felding Hallen
21.
lørdag
13.42
Sunds IF (1)
Herrer
U14
U14 Drenge B (03) INDE • Pulje 82
Videbæk Fritidscenter
Aadum IU
Videbæk Fritidscenter
21.
lørdag
13.50
Mejrup GU (A)
Kvinder
U12
U12 Piger A/B (05) INDE • Pulje 161
Vildbjerg Sportscenter
Sunds IF (B) (1)
Vildbjerg Sportscenter
21.
lørdag
13.50
Sunds IF (C) (2)
Kvinder
U12
U12 Piger B/C (05) INDE • Pulje 162
Snejbjerg Hallen
Snejbjerg SG&I (C)
Snejbjerg Hallen
21.
lørdag
13.50
Sunds IF (2)
Herrer
U11
U11 Drenge C (06) INDE • Pulje 180
Hammerum Hallen
Hammerum IF (3)
Hammerum Hallen
21.
lørdag
14.10
Vildbjerg SF (B)
Kvinder
U12
U12 Piger A/B (05) INDE • Pulje 161
Vildbjerg Sportscenter
Sunds IF (B) (1)
Vildbjerg Sportscenter
21.
lørdag
14.18
SHN/Ulfborg (1)
Herrer
U14
U14 Drenge B (03) INDE • Pulje 82
Videbæk Fritidscenter
Sunds IF (1)
Videbæk Fritidscenter
21.
lørdag
14.20
Hover/Ølstrup
Kvinder
U12
U12 Piger B/C (05) INDE • Pulje 162
Snejbjerg Hallen
Sunds IF (C) (2)
Snejbjerg Hallen
21.
lørdag
14.20
KLG (3)
Herrer
U11
U11 Drenge C (06) INDE • Pulje 180
Hammerum Hallen
Sunds IF (2)
Hammerum Hallen
21.
lørdag
14.30
Sunds IF (B) (1)
Kvinder
U12
U12 Piger A/B (05) INDE • Pulje 161
Vildbjerg Sportscenter
Brande IF (A) (1)
Vildbjerg Sportscenter
21.
lørdag
14.50
Sunds IF (C) (2)
Kvinder
U12
U12 Piger B/C (05) INDE • Pulje 162
Snejbjerg Hallen
Sdr. Felding GIF (C)
Snejbjerg Hallen
21.
lørdag
14.54
KLG
Herrer
U14
U14 Drenge B (03) INDE • Pulje 82
Videbæk Fritidscenter
Sunds IF (1)
Videbæk Fritidscenter
21.
lørdag
15.00
Sunds IF
Herrer
U12
U12 Drenge C (05) INDE • Pulje 140
Vildbjerg Sportscenter
Vildbjerg SF (2)
Vildbjerg Sportscenter
21.
lørdag
15.20
Snejbjerg SG&I (2)
Herrer
U12
U12 Drenge C (05) INDE • Pulje 140
Vildbjerg Sportscenter
Sunds IF
Vildbjerg Sportscenter
21.
lørdag
15.20
Sunds IF (C) (2)
Kvinder
U12
U12 Piger B/C (05) INDE • Pulje 162
Snejbjerg Hallen
Harboøre IF (C)
Snejbjerg Hallen
21.
lørdag
15.30
Ikast KFUM
Kvinder
U14
U14 Piger C (03) INDE • Pulje 96
Snejbjerg Hallen
Sunds IF
Snejbjerg Hallen
21.
lørdag
15.50
Sunds IF
Herrer
U12
U12 Drenge C (05) INDE • Pulje 140
Vildbjerg Sportscenter
Spjald IF
Vildbjerg Sportscenter
21.
lørdag
15.54
Kibæk IF (1)
Kvinder
U14
U14 Piger C (03) INDE • Pulje 96
Snejbjerg Hallen
Sunds IF
Snejbjerg Hallen
21.
lørdag
16.20
Herning Fremad (2)
Herrer
U12
U12 Drenge C (05) INDE • Pulje 140
Vildbjerg Sportscenter
Sunds IF
Vildbjerg Sportscenter
21.
lørdag
16.42
Sunds IF
Kvinder
U14
U14 Piger C (03) INDE • Pulje 96
Snejbjerg Hallen
Kibæk IF (2)
Snejbjerg Hallen
21.
lørdag
17.06
Sunds IF
Kvinder
U14
U14 Piger C (03) INDE • Pulje 96
Snejbjerg Hallen
Snejbjerg SG&I
Snejbjerg Hallen
22.
søndag
09.16
Sunds IF (3)
Herrer
U7
U7 Drenge (10) INDE • Pulje 296a
Alpi Hallerne (Lind)
Hammerum IF (1)
Alpi Hallerne (Lind)
22.
søndag
09.32
KLG (3)
Herrer
U7
U7 Drenge (10) INDE • Pulje 296a
Alpi Hallerne (Lind)
Sunds IF (3)
Alpi Hallerne (Lind)
22.
søndag
09.56
Ikast KFUM (1)
Herrer
U7
U7 Drenge (10) INDE • Pulje 296a
Alpi Hallerne (Lind)
Sunds IF (3)
Alpi Hallerne (Lind)
22.
søndag
10.00
Ikast KFUM (2)
Herrer
U7
U7 Drenge (10) INDE • Pulje 295
Multicenter Sunds (inde)
Sunds IF (1)
Multicenter Sunds (inde)
22.
søndag
10.08
Ikast KFUM (3)
Herrer
U7
U7 Drenge (10) INDE • Pulje 295
Multicenter Sunds (inde)
Sunds IF (2)
Multicenter Sunds (inde)
22.
søndag
10.12
Sunds IF (3)
Herrer
U7
U7 Drenge (10) INDE • Pulje 296a
Alpi Hallerne (Lind)
Ikast FS (1)
Alpi Hallerne (Lind)
22.
søndag
10.24
Sunds IF (2)
Herrer
U7
U7 Drenge (10) INDE • Pulje 295
Multicenter Sunds (inde)
Ikast KFUM (2)
Multicenter Sunds (inde)
22.
søndag
10.24
Sunds IF (1)
Herrer
U7
U7 Drenge (10) INDE • Pulje 295
Multicenter Sunds (inde)
Herning Fremad (2)
Multicenter Sunds (inde)
22.
søndag
10.32
Herning Fremad (1)
Herrer
U7
U7 Drenge (10) INDE • Pulje 295
Multicenter Sunds (inde)
Sunds IF (2)
Multicenter Sunds (inde)
22.
søndag
10.40
Ikast KFUM (3)
Herrer
U7
U7 Drenge (10) INDE • Pulje 295
Multicenter Sunds (inde)
Sunds IF (1)
Multicenter Sunds (inde)
22.
søndag
10.48
Sunds IF (1)
Herrer
U7
U7 Drenge (10) INDE • Pulje 295
Multicenter Sunds (inde)
Tjørring IF (2)
Multicenter Sunds (inde)
22.
søndag
10.56
Sunds IF (2)
Herrer
U7
U7 Drenge (10) INDE • Pulje 295
Multicenter Sunds (inde)
Tjørring IF (1)
Multicenter Sunds (inde)
22.
søndag
11.20
Snejbjerg SG&I (1)
Herrer
U10
U10 Drenge A (07) INDE • Pulje 202
Multicenter Sunds (inde)
Sunds IF (1)
Multicenter Sunds (inde)
22.
søndag
11.50
Sunds IF (1)
Herrer
U10
U10 Drenge A (07) INDE • Pulje 202
Multicenter Sunds (inde)
Tjørring IF (2)
Multicenter Sunds (inde)
22.
søndag
12.20
Sunds IF (1)
Herrer
U10
U10 Drenge A (07) INDE • Pulje 202
Multicenter Sunds (inde)
Spjald IF
Multicenter Sunds (inde)
22.
søndag
12.50
Kibæk IF (1)
Herrer
U10
U10 Drenge A (07) INDE • Pulje 202
Multicenter Sunds (inde)
Sunds IF (1)
Multicenter Sunds (inde)
22.
søndag
13.00
Ikast KFUM (1)
Kvinder
U10
U10 Piger (07) INDE • Pulje 222
Alpi Hallerne (Lind)
Sunds IF
Alpi Hallerne (Lind)
22.
søndag
13.12
Tjele Vest Sport
Herrer
U14
U14 Drenge C (03) INDE • Pulje 86
Multicenter Sunds (inde)
Sunds IF (2)
Multicenter Sunds (inde)
22.
søndag
13.30
Sunds IF
Kvinder
U10
U10 Piger (07) INDE • Pulje 222
Alpi Hallerne (Lind)
KLG (2)
Alpi Hallerne (Lind)
22.
søndag
13.48
Sunds IF (2)
Herrer
U14
U14 Drenge C (03) INDE • Pulje 86
Multicenter Sunds (inde)
SUB 88
Multicenter Sunds (inde)
22.
søndag
13.50
KLG (1)
Kvinder
U10
U10 Piger (07) INDE • Pulje 222
Alpi Hallerne (Lind)
Sunds IF
Alpi Hallerne (Lind)
22.
søndag
14.00
Sunds IF (2)
Herrer
U9
U9 Drenge B (08) INDE • Pulje 236
Halgård Skolehal
Ikast FS (3)
Halgård Skolehal
22.
søndag
14.10
Sunds IF
Kvinder
U10
U10 Piger (07) INDE • Pulje 222
Alpi Hallerne (Lind)
Snejbjerg SG&I
Alpi Hallerne (Lind)
22.
søndag
14.12
Hammerum IF (2)
Herrer
U14
U14 Drenge C (03) INDE • Pulje 86
Multicenter Sunds (inde)
Sunds IF (2)
Multicenter Sunds (inde)
22.
søndag
14.20
Herning KFUM (1)
Herrer
U9
U9 Drenge B (08) INDE • Pulje 236
Halgård Skolehal
Sunds IF (2)
Halgård Skolehal
22.
søndag
14.36
Sunds IF (2)
Herrer
U14
U14 Drenge C (03) INDE • Pulje 86
Multicenter Sunds (inde)
Hammerum IF (1)
Multicenter Sunds (inde)
22.
søndag
14.50
Sunds IF (3)
Herrer
U10
U10 Drenge C (07) INDE • Pulje 213
Alpi Hallerne (Lind)
KLG (2)
Alpi Hallerne (Lind)
22.
søndag
14.50
Sunds IF (2)
Herrer
U9
U9 Drenge B (08) INDE • Pulje 236
Halgård Skolehal
Mejdal-Halgård Fodbold (1)
Halgård Skolehal
22.
søndag
15.20
Aulum IF
Herrer
U9
U9 Drenge B (08) INDE • Pulje 236
Halgård Skolehal
Sunds IF (2)
Halgård Skolehal
22.
søndag
15.24
Sunds IF (2)
Herrer
U15
U15 Drenge C (02) INDE • Pulje 67
Multicenter Sunds (inde)
Vildbjerg SF (2)
Multicenter Sunds (inde)
22.
søndag
15.30
Sunds IF (3)
Herrer
U10
U10 Drenge C (07) INDE • Pulje 213
Alpi Hallerne (Lind)
Feldborg/Haderup IF (2)
Alpi Hallerne (Lind)
22.
søndag
15.48
Hammerum IF
Herrer
U15
U15 Drenge C (02) INDE • Pulje 67
Multicenter Sunds (inde)
Sunds IF (2)
Multicenter Sunds (inde)
22.
søndag
16.00
Ikast KFUM
Herrer
U10
U10 Drenge C (07) INDE • Pulje 213
Alpi Hallerne (Lind)
Sunds IF (3)
Alpi Hallerne (Lind)
22.
søndag
16.24
Team AIF/KKIK
Herrer
U15
U15 Drenge C (02) INDE • Pulje 67
Multicenter Sunds (inde)
Sunds IF (2)
Multicenter Sunds (inde)
22.
søndag
16.30
Gullestrup IF
Herrer
U10
U10 Drenge C (07) INDE • Pulje 213
Alpi Hallerne (Lind)
Sunds IF (3)
Alpi Hallerne (Lind)
22.
søndag
16.48
Sunds IF (2)
Herrer
U15
U15 Drenge C (02) INDE • Pulje 67
Multicenter Sunds (inde)
Kibæk IF (2)
Multicenter Sunds (inde)

Hovedsponsorer

FCM Klubsamarbejdet

DBU Jylland

Sunds IF Facebook