Menu
Klubnyt 31. januar kl. 22:13
Ordinær generalforsamling d. 22/2 Sunds IF indkalder til ordinær generalforsamling torsdag d. 22/2 i Idrætscenter Sunds Vest
Klubnyt
05. september kl. 13:57 Tiden er nu kommet til, at private kan støtte multiprojektet med skattefradrag
Klubnyt
I går kl. 11:01 Update Sunds IF - Forår 2018
Klubnyt
14. februar kl. 19:32 Så starter vi Kun for kvinder
Klubnyt
09. februar kl. 14:56 DBU's Fodboldskole 2018 i Sunds
Klubnyt
22. januar kl. 19:35 Opstart Senior Kvinder d. 19/2
Klubnyt
09. januar kl. 23:02 Frivillig leder - Finn Spicker er d. 6. januar 2018 død i en alder af 58 år
Klubnyt
09. januar kl. 21:30 Opstart Senior Herrer d. 6/2
Klubnyt
29. december kl. 14:08 Sunds IF ønsker alle ledere en glædelig jul og godt nytår
Ugens kampe
Februar 2018
24.
lørdag
09.16
Hammerum IF (2)
Herrer
U7
U7 Drenge (11) INDE • Pulje 295
Multicenter Sunds (inde)
Sunds IF (3)
Multicenter Sunds (inde)
24.
lørdag
09.20
Tjørring IF (3)
Herrer
U8
U8 Drenge C (10) INDE • Pulje 271
Mejrup Hallen
Sunds IF (2)
Mejrup Hallen
24.
lørdag
09.32
Sunds IF (3)
Herrer
U7
U7 Drenge (11) INDE • Pulje 295
Multicenter Sunds (inde)
KLG (3)
Multicenter Sunds (inde)
24.
lørdag
09.40
Sunds IF (2)
Herrer
U8
U8 Drenge C (10) INDE • Pulje 271
Mejrup Hallen
Vildbjerg SF (2)
Mejrup Hallen
24.
lørdag
09.48
Herning KFUM (1)
Herrer
U7
U7 Drenge (11) INDE • Pulje 295
Multicenter Sunds (inde)
Sunds IF (3)
Multicenter Sunds (inde)
24.
lørdag
10.00
Sunds IF (2)
Herrer
U8
U8 Drenge C (10) INDE • Pulje 271
Mejrup Hallen
Aulum IF (2)
Mejrup Hallen
24.
lørdag
10.04
Sunds IF (3)
Herrer
U7
U7 Drenge (11) INDE • Pulje 295
Multicenter Sunds (inde)
Ikast KFUM (1)
Multicenter Sunds (inde)
24.
lørdag
10.08
Hammerum IF (2)
Herrer
U6
U6 Drenge (12) INDE • Pulje 314
Vildbjerg Stadionhal - HAL 1
Sunds IF (1)
Vildbjerg Stadionhal - HAL 1
24.
lørdag
10.08
Sunds IF (2)
Herrer
U6
U6 Drenge (12) INDE • Pulje 314
Vildbjerg Stadionhal - HAL 1
Vildbjerg SF (1)
Vildbjerg Stadionhal - HAL 1
24.
lørdag
10.10
Ikast FS (5)
Herrer
U9
U9 Drenge C (09) INDE • Pulje 243
Kibæk Krydsfelt
Sunds IF (2)
Kibæk Krydsfelt
24.
lørdag
10.20
Mejrup GU (3)
Herrer
U8
U8 Drenge C (10) INDE • Pulje 271
Mejrup Hallen
Sunds IF (2)
Mejrup Hallen
24.
lørdag
10.24
Herning Fremad (3)
Herrer
U6
U6 Drenge (12) INDE • Pulje 314
Vildbjerg Stadionhal - HAL 1
Sunds IF (2)
Vildbjerg Stadionhal - HAL 1
24.
lørdag
10.32
Sunds IF (1)
Herrer
U6
U6 Drenge (12) INDE • Pulje 314
Vildbjerg Stadionhal - HAL 1
Vildbjerg SF (2)
Vildbjerg Stadionhal - HAL 1
24.
lørdag
10.40
Sunds IF (2)
Herrer
U9
U9 Drenge C (09) INDE • Pulje 243
Kibæk Krydsfelt
Ikast FS (4)
Kibæk Krydsfelt
24.
lørdag
10.40
Sunds IF (1)
Herrer
U6
U6 Drenge (12) INDE • Pulje 314
Vildbjerg Stadionhal - HAL 1
Vildbjerg SF (1)
Vildbjerg Stadionhal - HAL 1
24.
lørdag
10.48
Hammerum IF (1)
Herrer
U6
U6 Drenge (12) INDE • Pulje 314
Vildbjerg Stadionhal - HAL 1
Sunds IF (2)
Vildbjerg Stadionhal - HAL 1
24.
lørdag
11.10
Sdr. Felding GIF (1)
Herrer
U9
U9 Drenge C (09) INDE • Pulje 243
Kibæk Krydsfelt
Sunds IF (2)
Kibæk Krydsfelt
24.
lørdag
11.20
KLG (1)
Herrer
U7
U7 Drenge (11) INDE • Pulje 294
Vildbjerg Stadionhal - HAL 1
Sunds IF (1)
Vildbjerg Stadionhal - HAL 1
24.
lørdag
11.20
KLG (2)
Herrer
U7
U7 Drenge (11) INDE • Pulje 294
Vildbjerg Stadionhal - HAL 1
Sunds IF (2)
Vildbjerg Stadionhal - HAL 1
24.
lørdag
11.28
Sunds IF (2)
Herrer
U7
U7 Drenge (11) INDE • Pulje 294
Vildbjerg Stadionhal - HAL 1
Vildbjerg SF (2)
Vildbjerg Stadionhal - HAL 1
24.
lørdag
11.36
Sunds IF (1)
Herrer
U7
U7 Drenge (11) INDE • Pulje 294
Vildbjerg Stadionhal - HAL 1
Vildbjerg SF (1)
Vildbjerg Stadionhal - HAL 1
24.
lørdag
11.40
Sunds IF (2)
Herrer
U9
U9 Drenge C (09) INDE • Pulje 243
Kibæk Krydsfelt
Kibæk IF
Kibæk Krydsfelt
24.
lørdag
11.44
Mejdal-Halgård Fodbold (3)
Herrer
U7
U7 Drenge (11) INDE • Pulje 294
Vildbjerg Stadionhal - HAL 1
Sunds IF (1)
Vildbjerg Stadionhal - HAL 1
24.
lørdag
11.50
Skive IK (R) (4)
Kvinder
U11
U11 Piger (07) INDE • Pulje 193
Plexus Idom/Råsted
Sunds IF
Plexus Idom/Råsted
24.
lørdag
11.52
Mejrup GU (3)
Herrer
U7
U7 Drenge (11) INDE • Pulje 294
Vildbjerg Stadionhal - HAL 1
Sunds IF (2)
Vildbjerg Stadionhal - HAL 1
24.
lørdag
12.00
Sunds IF (1)
Herrer
U8
U8 Drenge A (10) INDE • Pulje 262
Multicenter Sunds (inde)
Ikast KFUM (1)
Multicenter Sunds (inde)
24.
lørdag
12.00
Sunds IF (2)
Herrer
U7
U7 Drenge (11) INDE • Pulje 294
Vildbjerg Stadionhal - HAL 1
Vildbjerg SF (1)
Vildbjerg Stadionhal - HAL 1
24.
lørdag
12.08
Sunds IF (1)
Herrer
U7
U7 Drenge (11) INDE • Pulje 294
Vildbjerg Stadionhal - HAL 1
Mejrup GU (3)
Vildbjerg Stadionhal - HAL 1
24.
lørdag
12.10
Ikast KFUM (2)
Kvinder
U11
U11 Piger (07) INDE • Pulje 193
Plexus Idom/Råsted
Sunds IF
Plexus Idom/Råsted
24.
lørdag
12.25
Eastside Viborg
Herrer
U14
U14 Drenge / Futsal JM • U14 Drenge
Jetsmark Idrætscenter - Hal A/B
Sunds IF
Jetsmark Idrætscenter - Hal A/B
24.
lørdag
12.30
Sunds IF (1)
Herrer
U12
U12 Drenge B (06) INDE • Pulje 132
Kibæk Krydsfelt
Ørnhøj/Abildå B1986
Kibæk Krydsfelt
24.
lørdag
12.40
KLG (1)
Herrer
U8
U8 Drenge A (10) INDE • Pulje 262
Multicenter Sunds (inde)
Sunds IF (1)
Multicenter Sunds (inde)
24.
lørdag
12.40
Sunds IF
Kvinder
U11
U11 Piger (07) INDE • Pulje 193
Plexus Idom/Råsted
Skive IK (R) (3)
Plexus Idom/Råsted
24.
lørdag
13.10
Sunds IF (1)
Herrer
U12
U12 Drenge B (06) INDE • Pulje 132
Kibæk Krydsfelt
Aulum IF
Kibæk Krydsfelt
24.
lørdag
13.10
Sunds IF (1)
Herrer
U8
U8 Drenge A (10) INDE • Pulje 262
Multicenter Sunds (inde)
Houlkær IF (1)
Multicenter Sunds (inde)
24.
lørdag
13.30
Sunds IF (1)
Herrer
U8
U8 Drenge A (10) INDE • Pulje 262
Multicenter Sunds (inde)
Viborg FF (1)
Multicenter Sunds (inde)
24.
lørdag
13.30
Sunds IF
Kvinder
U11
U11 Piger (07) INDE • Pulje 193
Plexus Idom/Råsted
SUB 88
Plexus Idom/Råsted
24.
lørdag
13.40
HOG Hinnerup
Herrer
U14
U14 Drenge / Futsal JM • U14 Drenge
Jetsmark Idrætscenter - Hal A/B
Sunds IF
Jetsmark Idrætscenter - Hal A/B
24.
lørdag
13.50
Hammerum IF (1)
Herrer
U12
U12 Drenge B (06) INDE • Pulje 132
Kibæk Krydsfelt
Sunds IF (1)
Kibæk Krydsfelt
24.
lørdag
14.00
Hammerum IF (2)
Kvinder
U9
U9 Piger (09) INDE • Pulje 252
Multicenter Sunds (inde)
Sunds IF
Multicenter Sunds (inde)
24.
lørdag
14.30
Kibæk IF
Herrer
U12
U12 Drenge B (06) INDE • Pulje 132
Kibæk Krydsfelt
Sunds IF (1)
Kibæk Krydsfelt
24.
lørdag
14.30
Sunds IF
Kvinder
U9
U9 Piger (09) INDE • Pulje 252
Multicenter Sunds (inde)
Hammerum IF (1)
Multicenter Sunds (inde)
24.
lørdag
15.00
Snejbjerg SG&I (1)
Kvinder
U9
U9 Piger (09) INDE • Pulje 252
Multicenter Sunds (inde)
Sunds IF
Multicenter Sunds (inde)
24.
lørdag
15.10
KLG (2)
Herrer
U12
U12 Drenge C (06) INDE • Pulje 138
Sdr. Felding Hallen
Sunds IF (2)
Sdr. Felding Hallen
24.
lørdag
15.30
Sunds IF
Kvinder
U9
U9 Piger (09) INDE • Pulje 252
Multicenter Sunds (inde)
Brande IF
Multicenter Sunds (inde)
24.
lørdag
15.40
Sunds IF (2)
Herrer
U12
U12 Drenge C (06) INDE • Pulje 138
Sdr. Felding Hallen
Sdr. Felding GIF
Sdr. Felding Hallen
24.
lørdag
16.00
Aadum IU
Herrer
U12
U12 Drenge C (06) INDE • Pulje 138
Sdr. Felding Hallen
Sunds IF (2)
Sdr. Felding Hallen
24.
lørdag
16.20
Brande IF
Herrer
U12
U12 Drenge C (06) INDE • Pulje 138
Sdr. Felding Hallen
Sunds IF (2)
Sdr. Felding Hallen
24.
lørdag
16.35
Sunds IF
Herrer
U14
U14 Drenge / Futsal JM • U14 Drenge
Jetsmark Idrætscenter - Hal A/B
AH IF
Jetsmark Idrætscenter - Hal A/B
24.
lørdag
17.25
BMI/SHI/Bagterp
Herrer
U14
U14 Drenge / Futsal JM • U14 Drenge
Jetsmark Idrætscenter - Hal A/B
Sunds IF
Jetsmark Idrætscenter - Hal A/B
25.
søndag
09.00
Sunds IF
Herrer
U14
U14 Drenge / Futsal JM • U14 Drenge
Jetsmark Idrætscenter - Hal A/B
Hjørring IF
Jetsmark Idrætscenter - Hal A/B
25.
søndag
10.00
KLG
Herrer
U9
U9 Drenge B (09) INDE • Pulje 236
Alpi Hallerne (Lind)
Sunds IF (1)
Alpi Hallerne (Lind)
25.
søndag
10.20
Tjørring IF (2)
Herrer
U9
U9 Drenge B (09) INDE • Pulje 236
Alpi Hallerne (Lind)
Sunds IF (1)
Alpi Hallerne (Lind)
25.
søndag
10.40
Sunds IF
Herrer
U14
U14 Drenge / Futsal JM • U14 Drenge
Jetsmark Idrætscenter - Hal A/B
Hornslet IF
Jetsmark Idrætscenter - Hal A/B
25.
søndag
10.50
Sunds IF (1)
Herrer
U9
U9 Drenge B (09) INDE • Pulje 236
Alpi Hallerne (Lind)
Vildbjerg SF (2)
Alpi Hallerne (Lind)
25.
søndag
11.40
Sunds IF (1)
Herrer
U9
U9 Drenge B (09) INDE • Pulje 236
Alpi Hallerne (Lind)
Ikast FS (2)
Alpi Hallerne (Lind)
25.
søndag
12.45
Aabenraa BK
Herrer
U14
U14 Drenge / Futsal JM • U14 Drenge
Jetsmark Idrætscenter - Hal A/B
Sunds IF
Jetsmark Idrætscenter - Hal A/B
27.
tirsdag
19.00
Feldborg/Haderup IF
Herrer
Senior
Herre Serie 4 TT • Pulje 24
Kyocera Park Kunstgræs Sunds
Sunds IF
Kyocera Park Kunstgræs Sunds

Hovedsponsorer

FCM Klubsamarbejdet

DBU Jylland

Sunds IF Facebook