Menu
Klubnyt 06. september kl. 21:19
Jyske 3-bold storstævne i Sunds Kæmpe succes - Se billeder fra dagen.
Klubnyt
Udtagelse til FCM Fodboldskole
Klubnyt
Sunds IF til Superbrugs Cup i Søndersø d. 5.-7. august
Klubnyt
Update Sunds IF - August 2016
Klubnyt
Frivillige Grøn Koncert 2016
Afdelingsnyt
Sunds IF søger træner til senior herre
Afdelingsnyt
U12 Drenge fra Sunds IF vinder Ikast Cup 2016
Klubnyt
Susanne Bjerrum Jensen hædret som årets ungdomsleder 2015/16
Klubnyt
Grill i gården arrangement d. 21/6
Kommende kampe
September 2016
25.
søndag
13.00
Sunds IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Efterår 2016 • Pulje 59
Idrætscenter Sunds Vest
Vinding UIF
Idrætscenter Sunds Vest
25.
søndag
15.00
Aulum IF
Herrer
U19
U19 Drenge 1 (1998-99) 11M - Efterår 2016 • Pulje 345
Aulum Fritidscenter
Sunds IF
Aulum Fritidscenter
26.
mandag
18.00
Sunds IF
Kvinder
Senior
Kvinder Serie 2 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 287
Idrætscenter Sunds Vest
Lomborg Gym- og Idrætsefterskole
Idrætscenter Sunds Vest
26.
mandag
18.00
Sunds IF
Kvinder
U12
U12 Piger A/B (05) 8M • Pulje 162
Idrætscenter Sunds Vest
Hammerum IF
Idrætscenter Sunds Vest
26.
mandag
18.00
Sunds IF
Kvinder
U15
U15+U16 Piger C (01-02) 8M Kortbane • Pulje 114
Idrætscenter Sunds Vest
Tjørring IF (U16)
Idrætscenter Sunds Vest
26.
mandag
18.30
Sunds IF
Herrer
U13
U13 Drenge 2 (2004) 8M - Efterår 2016 • Pulje 757
Idrætscenter Sunds Vest
Tjele Vest Sport (2)
Idrætscenter Sunds Vest
27.
tirsdag
17.30
Sunds IF (1)
Herrer
U10
U10 Drenge A (07) 5M • Pulje 12
Idrætscenter Sunds Vest
Tjørring IF (1)
Idrætscenter Sunds Vest
27.
tirsdag
18.00
Måbjerg IF
Herrer
U13
U13 Drenge Mester (2004) 8M - Efterår 2016 • Pulje 715
Måbjerg Stadion
Sunds IF
Måbjerg Stadion
27.
tirsdag
18.00
Herning Fremad (1)
Herrer
U11
U11 Drenge A2 (06) 8M • Pulje 83
Hammerum Stadion
Sunds IF (1)
Hammerum Stadion
27.
tirsdag
18.00
Feldborg/Haderup IF (2)
Herrer
U10
U10 Drenge C (07) 5M • Pulje 31
Haderup Stadion
Sunds IF (2)
Haderup Stadion
27.
tirsdag
18.40
Sunds IF (1)
Herrer
U11
U11 Drenge A2 (06) 8M • Pulje 83
Hammerum Stadion
Hammerum IF (1)
Hammerum Stadion
27.
tirsdag
18.40
Sunds IF (2)
Herrer
U10
U10 Drenge C (07) 5M • Pulje 31
Haderup Stadion
TIMSKI
Haderup Stadion
27.
tirsdag
18.50
Brande IF (1)
Herrer
U10
U10 Drenge A (07) 5M • Pulje 12
Idrætscenter Sunds Vest
Sunds IF (1)
Idrætscenter Sunds Vest
28.
onsdag
18.00
Sunds IF
Kvinder
U14
U14 Piger 1 (2003) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 915
Idrætscenter Sunds Vest
FC Tim - Hee
Idrætscenter Sunds Vest
28.
onsdag
18.00
Tjørring IF (5)
Herrer
U8
U8 Drenge C (Nybegyndere) (09) 5M • Pulje 112
Ikast FS baneanlæg
Sunds IF (2)
Ikast FS baneanlæg
28.
onsdag
18.00
BFK HSV IF
Herrer
U12
U12 Drenge (05) 5M • Pulje 2
Bork Hallen
Sunds IF
Bork Hallen
28.
onsdag
18.00
Sunds IF
Herrer
U15
U15 Drenge C (02) 8M Kortbane • Pulje 12
Idrætscenter Sunds Vest
Ringkøbing IF
Idrætscenter Sunds Vest
28.
onsdag
18.30
Sunds IF (2)
Herrer
U8
U8 Drenge C (Nybegyndere) (09) 5M • Pulje 112
Ikast FS baneanlæg
Ikast FS (4)
Ikast FS baneanlæg
29.
torsdag
17.30
Sunds IF
Herrer
U14
U14 Drenge 2 (2003) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 666
Idrætscenter Sunds Vest
Snejbjerg SG&I
Idrætscenter Sunds Vest
29.
torsdag
18.00
Sunds IF
Herrer
U13
U13 Drenge Mester (2004) 8M - Efterår 2016 • Pulje 715
Idrætscenter Sunds Vest
Herning Fremad
Idrætscenter Sunds Vest
29.
torsdag
18.00
Karstoft IF
Herrer
U11
U11 Drenge C (06) 8M • Pulje 95
Brande Stadion
Sunds IF (2)
Brande Stadion
29.
torsdag
18.00
Ikast KFUM (1)
Kvinder
U10
U10 Piger B (07) 5M • Pulje 53
Invita Arena
Sunds IF
Invita Arena
29.
torsdag
18.00
TIMSKI
Kvinder
U10
U10 Piger C (07) 5M • Pulje 59
Alpi Hallerne (Lind)
Sunds IF (2)
Alpi Hallerne (Lind)
29.
torsdag
18.40
Sunds IF (2)
Herrer
U11
U11 Drenge C (06) 8M • Pulje 95
Brande Stadion
Brande IF (2)
Brande Stadion
29.
torsdag
18.40
Sunds IF
Kvinder
U10
U10 Piger B (07) 5M • Pulje 53
Invita Arena
Bording IF
Invita Arena
29.
torsdag
18.40
Sunds IF (2)
Kvinder
U10
U10 Piger C (07) 5M • Pulje 59
Alpi Hallerne (Lind)
KLG (2)
Alpi Hallerne (Lind)
29.
torsdag
19.00
Sunds IF (1)
Herrer
Senior
Herrer Serie 6 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 179
Idrætscenter Sunds Vest
Feldborg/Haderup IF
Idrætscenter Sunds Vest
Oktober 2016
1.
lørdag
10.40
Bjerringbro IF (1)
Herrer
U10
U10 Drenge A (07) 5M • Pulje 12
Ørum Stadion, Tjele
Sunds IF (1)
Ørum Stadion, Tjele
1.
lørdag
11.20
Sunds IF (1)
Herrer
U10
U10 Drenge A (07) 5M • Pulje 12
Ørum Stadion, Tjele
Foulum IF (1)
Ørum Stadion, Tjele
1.
lørdag
11.30
Viborg Sdrm. IK
Herrer
U13
U13 Drenge 2 (2004) 8M - Efterår 2016 • Pulje 757
Liseborgcentret
Sunds IF
Liseborgcentret
1.
lørdag
12.00
Sunds IF (2)
Herrer
Senior
Herrer Serie 6 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 178
Idrætscenter Sunds Vest
Studsgaard IF
Idrætscenter Sunds Vest
1.
lørdag
13.00
Sunds IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Efterår 2016 • Pulje 34
Idrætscenter Sunds Vest
Tjørring IF
Idrætscenter Sunds Vest
1.
lørdag
13.00
Herning KFUM
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Efterår 2016 • Pulje 59
KFUM Idrætscenter
Sunds IF
KFUM Idrætscenter

Hovedsponsorer

FCM Klubsamarbejdet

DBU Jylland

Sunds IF Facebook